Колледж или ВУЗ?


Що обрати, польський коледж або польський ВНЗ

vuzilicoledg

Раніше в Польщі, як і в Україні, випускники шкіл та ліцеїв вступали до ВНЗ, і тільки невелика кількість дітей поступали до коледжу. Коледж, як вид освіти не користувався особливою популярністю через велику кількість недержавних вищих шкіл в Польщі, куди повально пішли випускники ліцеїв. Однак тенденція і мода в освіті змінюється.

Престиж приватних ВНЗ в Польщі поступово зменшується, так як випускники залишаються без роботи через велику кількість управлінців, яких готують вищі школи. У той же час потреба освічених фахівців на ринку праці збільшується, та молоді люди почали поступати на навчання в коледжі.

Багато польських університетів не дають корисних навичок для працевлаштування випускників, особливо це стосуєтьсяvuzilicoledg3гуманітарних ВНЗ. Диплом про вищу освіту зовсім марний, а робочі навички професіонала, які отримують студенти в хорошому коледжі, є гарантом працевлаштування з високою зарплатою.

В даний час польські коледжі дають відмінну професійну освіту зі ступенем бакалавра, що в реальному житті дозволяє впевнено закріпитися на роботі. За багато років підготовки управлінців з вищою освітою в польських ВУЗах наситився ринок праці, та попит на них впав.

Польща постійно нарощує темпи економічного розвитку, з’являється багато державних та приватних підприємств для функціонування яких потрібні не тільки висококваліфіковані керівники, а й виучені фахівці середньої ланки. Попит на таких фахівців привів до поліпшення умов праці та підвищенню зарплати в цьому секторі. На даний момент в Польщі хороший фахівець, випускник коледжу цінується значно вище середньостатистичного випускника вузу.

Відмінність коледжу від ВНЗ

vuzilicoledg1

Багато людей помиляються та вважають, що польський коледж – це ПТУ. Але, це далеко не так та таке уявлення про коледжі в корені не вірно. Сучасний коледж по організації навчального процесу більше схожий на інститут з поглибленої організацією професійно практичного навчання відповідно до обраної спеціальності.

Польський коледж дає студенту ту ж теоретичну підготовку, що й ВНЗ, тільки значно більше часу приділяє на навчання конкретної спеціальності. В університетах багато часу приділяється на прослуховування теоретичного курсу, лекції якого студенти або пропускають, або не слухають.

Коледж основний час приділяє професійно практичному навчанню студентів за обраною спеціальністю. Студенти здобувають знання, вміння й конкретні навички за професією й готові відразу ж виконувати роботу на робочому місці у роботодавця.

А, випускники університетів рідко отримують практичні вмінняvuzilicoledg4 й навички, вони мають лише теоретичні знання, які важко застосувати на невеликому приватному підприємстві. Роботодавцю такі фахівці не потрібні, їм потрібен професіонал здатний з першого дня виконувати обов’язки на своїй посаді.

Якщо молода людина вже вибрала гарне місце роботи, де не потрібно мати знання і вміння, а мати лише диплом, то ВНЗ таким людям підходить більше. У Польщі таку роботу мають діти в приватному бізнесі своїх батьків, їм потрібен лише диплом, так як робота в їх бізнесі не складна і фахівцем бути не обов’язково, потрібно мати лише освіту. А ті молоді люди, які планують побудувати кар’єру і забезпечити собі майбутнє, покладаючись на свої знання, вміння та навички, їм необхідно отримати хорошу професію в хорошому польському коледжі, де вони зможуть отримати все необхідне для успішної кар’єри.


Залишилися питання?

Задайте питання або запишіться на безкоштовну консультацію!

 +38 (093) 369 06 08; study-in-poland