Загальна інформація


Загальні відомості про Польщу

Польща – прекрасна центрально-європейська країна з великим потенціалом. На півночі Польща омивається Балтійським морем, за заході її сусідом є Німеччина, на південному заході – Чехія, на півдні – Словаччина, на південному сході – Україна, на сході – Білорусь, на північному сході -Літва і Росія.

Займаючи територію в 312 679 кв. км., Польща знаходиться за цим показником на дев’ятому місці в Європі і на шістдесят дев’ятому в світі.

Адміністративний поділ Польщі зберіг свою історичну назву. Так країна ділиться на 16 воєводств, які, в свою чергу, діляться на повіти, а також на гміни (волості).

Польська держава, вважають, була створена з прийняттям християнства Мішком І в 966 році. У 1025 році Польща стала державою, а в 1569 відбулося польське об’єднання з Великим князівством Литовським (Річ Посполита І). Польщі довелося також пережити три розділи, в результаті останнього (1795 рік) Польська держава припинила своє існування. Свою незалежність Польща знайшла тільки після Першої світової війни (1918 рік) – Річ Посполита ІІ. Але і цей період незалежності тривав недовго. 1939 рік означав для Польщі розділ території між Німеччиною і Радянським Союзом.

В період своєї нової незалежності Польща заявила не тільки про свою політичну активність, а й про свій економічний потенціал.

– з 12 травня 1999 року – Польща член НАТО;

– з 1 травня 2004 року – член Європейського Союзу;

– з 21 грудня 2007 року – увійшла до Шенгенської зони.

Економіка Польщі

Не дивлячись на те, що Польща є пост соціалістичною країною, їй вдалося досить швидко і ефективно перебудувати свою економіку до європейських стандартів.

Польща добуває корисні копалини:

– природного газу;
– кам’яного і бурого вугілля;
– сірки і селітри;
– кухонної, калійної і кам’яної солі і азбесту;
– залізної руди, срібла, нікелю, золота, кобальту, міді, цинку;
– сланцевого газу і т.д.

Польща є індустріально – аграрною країною. Видобуток корисних копалин один з основних напрямків економіки країни.

До провідних галузей обробної промисловості Польщі належать:
– машинобудування (виробництво риболовних суден, товарних і пасажирських вагонів, дорожніх і будівельних машин, верстатів, двигунів, електроніки, промислового обладнання та ін.);
– чорна та кольорова металургія,
– хімічна;
– текстильна;
– виробництво фарфору і фаянсу;
– виробництво спортивних товарів і ін.

Розвинене в Польщі і сільське господарство. Польща – один з найбільших виробників цукрових буряків, картоплі в Європі.

Освіта

Всі основні ВНЗ Польщі пропонують програми навчання як англійською, так і на польській мовах. Польща вже давно бере активну участь в Болонському процесі. За допомогою ECTS (European Credit Transfer System) всі студенти мають можливість бути мобільними і продовжувати освіту в інших країнах Євросоюзу.

Академічні традиції Польщі ведуть свою історію з чотирнадцятого століття, саме тут знаходяться одні з найстаріших університетів Європи – Ягелонський університет Кракова. За останні десять років кількість ВНЗ в Польщі збільшилася в 4 рази, при цьому число студентів збільшилася в 5 разів. Півмільйона молодих людей щорічно приїжджають до Польщі для навчання в коледжах і університетах. На сьогоднішній день у Польщі є понад 310 приватних і 138 державних ВНЗ.

Навчання в Польщі – відмінний вибір, для молодих людей, які бажають здобути вищу освіту в Євросоюзі. Вступати до ВНЗ Польщі можна відразу після закінчення школи, на відміну від інших країн Єврозони, де через відмінності в системі вищої освіти необхідно вже закінчити 1-2 курси українського ВНЗ. Проживання в Польщі на сьогоднішній день значно дешевше, ніж в Західній Європі, і навіть в порівнянні з Києвом, а близькість мови і культури дозволяє студентам легко адаптуватися і досить вільно спілкуватися з однолітками.

Морская Академия Щецин